TAKKE DÜŞTÜ.

Türkiye Cumhuriyetinin Büyük bir devlet olduğunu her zaman söylerim. Söylemekten de zevk alırım. Çünkü gerçekten Devletimiz büyük bir devlettir. Milletimiz her türlü zorluğa nasıl göğüs gereceğini her fırsatta göstermiştir. Sükûnet, sağduyu, Dayanışma ruhu ve ben öleyim de geride kalanlar rahat etsin düşüncesi, Türk Milletini diğer milletlerden ayıran en büyük özelliği olmuştur. İşte bu milletin oluşturduğu Türkiye Cumhuriyeti bu yüzden güçlüdür. Bu yüzden başka ulusların ve devletlerin üstümüzde oynamaya çalıştıkları oyunlarını bozabilmektedir.

Dün Osmanlı İmparatorluğuna hasta adam diyenler, bu gün Misakı milli sınırları içindeki Türkiye’yi de hasta adam olarak görmektedirler. Hesaplarını buna göre yapmaya çalışırlar. Dikkat ederseniz son dönemlerde ülkemizle uğraşmak için üç beş terör örgütünü yeterli görmektedirler.  Şimdilerde bu hesaplarının yanlış olduğunu gören bu devletler, Türkiye’nin Terörle Mücadelesi ve sınır ötesi harekâtlarını eleştirmeye çalışmaktadırlar.

Uluslar arası sözleşmeler ile bir ülkenin her hangi birine yapılan saldırıyı, kendinize yapılmış sayacaksınız. Ama Türkiye’ye bırakın başka bir ülkenin saldırmasını, bu anlaşma yaptığımız ülkeler terör örgütleri ile size saldıracak ve siz bu insan haklarından nasibini almamış teröristlerle, kolunuz bağlı şekilde mücadele etmeniz istenecek, uluslar arası sözleşmelerde bizim kayıplarımızı ortaya sürüp, uluslar arası anlaşmalardan doğan haklarımızı, hukukumuzu yok sayacaksınız.

15 Temmuz öncesi birçok sözüm ona dost ülkelerin, konsolosluklarını kapatması. Çalışanlarına ücretli izin vermesi, Türkiye’deki kendi ülkelerinin vatandaşlarına ailelerini Türkiye’den göndermeyi tavsiye etmeleri, 15 Temmuz sonrası Devlet Büyüklerimizi arayıp da geçmiş olsun dememeleri sizce tesadüfümüdür.

Bence Takke düşmüş kel görülmüştür. Sözüm ona dost ülkelerin, Ortadoğuda isteklerini gerçekleştirmelerinin tek yolunun güçsüz bir Türkiye. Kukla bir Türkiye. Komşularına ve Müslüman dünyasına sahip çıkamayan bir Türkiye yaratmak olduklarını çok iyi biliyorlar. Ve buna uygun davranıyorlar.

Oyunları yine bozulacak. Hesapları yine tutmayacak. Günlük hayatta şu konuşulan klişeden nefret ediyorum. “ Adamlar elli sene yüz sene sonrasını hesap ediyorlar.” Sanırsınız ki Türkiye’nin hiç hesabı kitabı yok. Hep başka ülkeler hesap yapar bizde seyrederiz. Bu yanılgıdan bu millet bir an evvel çıkmalıdır.  Bu bile onların bir oyunudur. Amaçları bizde öz güven düşüklüğü yaratarak kendi yaptıklarına kayıtsız kalmamız istenmektedir.

Başbakanımızın Diyarbakır’da yapmış olduğu bölgesel kalkınma ve teşvik paketi ile başkalarının bir oyunu daha bozulmuştur. Bölge insanına insanca yaşayacağı bir konut verilerek dağdan, farklı konforda yaşaması sağlanacaktır. Bölgeye yapılacak yeni fabrikalar ile gençler dağlara değil bu ülke için üretmeye fabrikalara gidecektir. Bu yatırım ve teşviklerle yöre halkı; Kendilerinden evlatları da dâhil her şeylerini alan PKK ile O bölgenin huzuru için canını ve malını harcayan Türkiye Cumhuriyeti, arasındaki farkı daha iyi görecektir.

Şunu herkes bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti Muz cumhuriyeti değildir. Bizim üzerimizde oyun oynayan ülkeler kasaba olamamışken bizler devletler kurmuştuk.

Hiç kimse merak etmesin ki, Bu ülkenin de gelecek hesapları vardır. Ülkemiz için yapılan hesapları bozacak hesapları da.

Saygılarımla.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143