GÜNCEL:
ZEKA 2017 yılı 7. Toplantısı Kütahya'da yapıldı
 Zafer Kalkınma Ajansı’nın (ZEKA)  2017 yılı 7. Yönetim Kurulu toplantısı Kütahya Valiliği ev sahipliğinde Kütahya yapıldı.

 

Kütahya Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında Gülümser Hatun Termal Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Uşak Valisi Salim Demir, Manisa Valisi  Mustafa Hakan Güvençer ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Kütahya Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Nayir; “Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2017 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya gelmiş bulunuyoruz.Son Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar ve Uşak Valilerimiz değişmiştir. Bu vesileyle yeni Valilerimize görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Toplantının gündem maddeleriyle ilgili bilgi veren Vali Nayir, "2018 yılı içerisinde Bölge illerine yapılması tavsiye edilen kamu yatırım tekliflerini Ajans tarafından hazırlanan raporları da dikkate alarak değerlendireceğiz. Bu yılın Mart ve Nisan aylarındaki toplantılarda Ajansımız öncülüğünde geliştirilen güdümlü projeleri görüşmüş ve 4 adet güdümlü projeyi Nisan ayı sonu itibarıyla Bakanlık onayına sunmuştuk. Bu süreçte Bakanlık tarafından talep edilen bazı değişiklikler, Bakanlık yetkilileriyle istişare edilmiş ve gerekli değişiklikler yapılarak tekrar Bakanlığa onaya gönderilmiştir. Bakanlık onayının kısa zamanda geleceğini ve akabinde ilgili paydaşlarla projeleri hayata geçirmek için süreci takip edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Diğer gündem maddemizde; yararlanıcılardan gelen projelere ilişkin talepleri ve projelerle ilgili gelişmeleri ele alacağız. Daha önceki toplantılarda da ifade ettiğimiz üzere mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olmaya azami gayret gösteriyoruz.Bir diğer gündem maddemizde mevcut durumda devam eden 3 adet mali destek programının dönemsel raporlarını değerlendireceğiz. Bu kapsamda, programlara ilişkin varsa sorunları değerlendirip çözüme kavuşturmaya çalışacağız.Sonraki gündem maddemizde ise iki yönetim kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetleri değerlendireceğiz.Son gündem maddesinde ise Mayıs ve Haziran ayı gelir-gider cetvelini görüşerek Yönetim Kurulu Üyelerimizin dilek ve temennilerini aldıktan sonra toplantımızı bitireceğiz.Toplantımızın Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması temennilerimle sözlerime son veriyor; katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı, gündemdeki maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku