GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
'Yüreğinden Güç Alanlar'
  

AGT’nin sponsorluğunda, korunmaya muhtaç çocuklara liderlik atölyesi

 

Korunmaya muhtaç çocukları, geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi amaçlayan  “Yüreğinden Güç Alanlar Projesi” 11 Ekim’de Antalya’da başladı. Mobilya  bileşenleri sektörünün önemli temsilcilerinden AGT’nin sponsorluğunda start alan proje  kapsamında  her hafta YGA Liderlik Programı’nda sorumluluk alan üniversite öğrencileri ve YGA Mezunlarından oluşan bir ekip, 2 gününü Antalya’da geçirerek korunmaya muhtaç çocukların rol model liderler olarak yetişmesine katkı sağlıyor.

 

50.000 üniversite öğrencisi arasından seçilmiş̧, 250 saatin üzerinde eğitim almış̧ ve 750 saatin üzerinde sosyal sorumluluk projelerinde çalışmış̧ 20 YGA gönüllüsü, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu önderliğinde YGA Danışma Kurulu tarafından hazırlanan Liderlik Atölyesi, Bilim Yazılım, Yenilenebilir Enerji gibi konularda korunmaya muhtaç çocuklara eğitim verecek. 10 Hafta süren eğitimler sonrasında düzenlenecek olan “Oku Düşün Paylaş” Kampında YGA Gönüllüleri korunmaya muhtaç çocuklarla İstanbul’da buluşucak ve onlara sıra dışı bir kamp deneyimi yaşatacak..

 

AGT’nin Odak noktası Gençler

AGT, kurulduğundan bu yana  sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında   gençleri hedefliyor. Ülkenin geleceğinde gençlerin çok önemli bir rol aldığına inanan AGT, gençlerin kişisel farkındalığını arttırmak ve gelecek hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olmak için Doğan Cüceloğlu ile anlaştı. Cüceloğlu, AGT sponsorluğunda "8 Şehir, 8 Üniversite, 8 Söyleşi" için Türkiye’yi dolaştı. 2012 yılında başlayan ve 8 üniversitede gerçekleşen proje, Anadolu’nun diğer şehirlerinde de gençlerle buluşmaya devam ediyor.

AGT aynı zamanda , gençleri alanlarında gelişmeye teşvik etmek için, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesine Türkiye’nin ilk iletişim yayınları kütüphanesini kurdu. AGT ana sponsorluğunda hayata geçirilen İletişim Kütüphanesi, Türkiye’de bugüne kadar yayımlanan iletişim, sanat ve kültür içerikli yayınlarla birlikte süreli yayınları da bünyesinde barındırıyor. Güzel ülkesinin geleceğinin de güzel olması düşüncesiyle yola çıkan AGT, gençlere kitaplarla dolu bir dünya hediye etmenin mutluluğunu yaşıyor.

YGA’ya her yıl 200 üniversiteden 50.000’in üzerinde üniversite öğrencisi başvuruyor. 5 aşamalı mülakatla seçilen 50 kişi YGA Liderlik programında aralarında Prof. Doğan Cüceloğlu, Ahmet Bozer, Aziz Sancar gibi isimlerin yer aldğı üst düzey yönetici akademisyen, sanatçı ve bilim insanlarından oluşan bir ekipten eğitim alıyor.

 

Liderlik programını üstün başarı ile tamamlayan ve 5000 saatin üzerinde gönüllü çalışan YGA’lılar görme engelliler, korunmaya muhtaç çocuklar gibi özel ilgi gerektiren çocuklarla her yıl birbirinden başarılı projelere imza atıyorlar.

 

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2015’te gerçekleştirdiği 500 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.www.agt.com.tr

 

YGA HAKKINDA

YGA; uluslararası bir sivil toplum örgütüdür, 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eder. Bu hayalini geleceğin liderlerini keşfederek ve onları bensiz liderler olarak yetiştirerek gerçekleştirir. YGA Liderleri liderlik kabiliyetlerini, daha iyi bir dünya için birlikte hayal kurup, projelendirip, hayata geçirirken; hayatın içinde geliştirirler. 5.000 saatin üzerinde gönüllü çalışan YGA’lılar; görme engelliler, yetimler, yenilebilir enerji konularında birlikte ürettikleri ve hayata geçirdikleri projelerle dünyada ilklere imza atarlar. Teknoloji dünyasının Oscar’ı olarak gösterilen GSMA’de ikinci kez dünya birinciliğine layık görülen Hayal Ortağım projesi görme engellilerin hayatında devrim yarattı. “ Hibrit Jeotermal Güneş Enerjisi Santrali” ve “ Yüzer Güneş Enerjisi Sistemi” projeleri yenilenebilir enerji alanında dünyada ilkler arasına girdi.2 YGA Lideri MIT ve Forbes dergisi tarafından Yılın Öncü Yenilikçisi ödülüne layık görüldüler: YGA, yarattığı birlikte başarma iklimiyle“ Great Place to Work” seçildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni KHK ile Uşak'tan ihraçlar var
OHAL kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname ile Uşak'ta görevden...

Haberi Oku