GÜNCEL:
Vali Demir: 'Etten Kemikten Olan İnsanlar Tanklara, Tüfeklere, Uçaklara Meydan Okudu'
 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da çeşitli etkinliklerle icra edilmeye başlandı.

 

Vali Salim Demir Uşak’ta gerçekleştirilecek etkinliklerin 11 Temmuz 2017 Salı günü itibariyle başladığını, 16 Temmuz 2017 Pazar gününe kadar devam edeceğini ifade etti.

 

Vali Demir Uşak’ta gün içinde yapılacak etkinliklerden önce yaptığı açıklamada bu topraklarda yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmayacağını ve unutturulmayacağını vurguladığı açıklamasına şöyle devam etti: “Aziz vatanımızın ve asil milletimizin uçurumun kenarından döndüğü 15 Temmuz ihanetiyle birlikte o gece gösterilen destansı kahramanlıkları asla unutturmaya niyetimiz yoktur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin hatırasını hafızalarımızda canlı tutacağız. Çocuklarımıza bu hadiseyi anlatacağız, çeşitli hile ve desiselerle dokunan ihaneti söküp atıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Milletimize karşı yapılan ihaneti sulandırmaya, verilen mücadeleyi hedefinden saptırmaya yeltenenler de o ihanete ortak olmaktadırlar. Bir bakıma bir kurtuluş mücadelesi olan ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın milletiyle birlikte olmasıyla atlatılan bu badirede şehit düşen vatan evlatlarımıza ve kahraman gazilerimize minnet ve şükran borcumuz vardır. Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Türkiye’de tüm illerde başlatılan çeşitli etkinlikler gibi Uşak’ta da kamuoyuyla paylaştığımız programımızı büyük bir ciddiyet ve yoğun bir katılımla yürütmeyi hedefliyoruz. Halkımızı bu ihaneti unutmamak ve unutturmamak adına tüm etkinliklerimizde aramızda görmek istiyoruz” dedi.

 

Vali Demir’in bizzat iştirak ettiği ve gün boyu süren etkinlikler kapsamında Uşak Valiliği tarafından hazırlanan programda ilk olarak 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sırasında Marmaris'teki çatışmada şehit düşen Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Uşaklı Mehmet Çetin'in Yoncalı köyündeki mezarı ziyaret edildi. Uşak Valisi Salim Demir ve protokol üyeleri, şehit Çetin'in mezarına karanfil bırakıp dua etti.

 

Yoncalı Köyünde Şehit Mehmet Çetin’in kabrinin ziyaret edilmesinin ardından Şekerevleri Mezarlığı'nda bulunan Uşak Şehitliği'nde bir program gerçekleştirildi. Şehitlikte düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Vali Demir ve protokol üyeleri, şehitlerin mezarlarını tek tek dolaşarak karanfil bırakıp dua etti. Öğle namazından önce Yücetepe Camisi'nde 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için mevlit okundu. Öğle namazının kılınmasından sonra da vatandaşlara pide ikram edildi.

 

Programın bugün akşam gerçekleştirilecek kısmında mehteran bölüğü İsmet Paşa Caddesi üzerinde 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar yürüyecek. Meydanda verilecek mehteran konserinin ardından Dursun Ali Erzincanlı gerçekleştirecek programda Uşaklı vatandaşlarla buluşacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku