GÜNCEL:
Uşak'taki TOKİ'ye Ait 397 Dükkan Açık Artırma İle Satıldı
 Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Uşak’ta mülkiyetinde bulunan 397 dükkan için TURYAP tarafından açık artırma usulü ile ihale düzenlendi.

 

Eski tabakhane ve sanayi bölgesinde kentsel dönüşümü hayata geçiren TOKİ, bölgede 1051 konut ve 923 işyerinin yapımını tamamladıktan sonra mülkiyetindeki 397 işyerini açık artırma usulüyle satışa sundu. İhaleye İşyerlerini satın almak isteyen 600 kişi katıldı. Büyüklükleri 30 ile 472 metrekare, muhammen bedeli 77 bin ile 2 milyon 200 bin lira arasında değişen, yüzde 25 peşin, 120 ay vadeyle satışa sunulan işyerlerinin satışı noter huzurunda TURYAP tarafından gerçekleştirildi.

 

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı  Deniz Çağlar, Uşak'ta önceden tabakhane ve sanayi bölgesi olan bölge, şimdi çok modern ve çağdaş bir bölge oldu. 100 bin metrekarelik alanda TOKİ ve Uşak Belediyesi'nin birlikte yaptığı proje sonucunda 1051 konut, 923 işyeri inşa edildi. TOKİ, iki yıllık bir çalışma sonucunda bölgeye yeni bir yaşam alanı kazandırdı. Bugün  Uşak'ta tarihi bir gün, yoğun bir katılım oldu. Söz konusu iş yerleri için 500 bin liradan 2,5 milyon liraya kadar fiyatlar verildi. İşyerlerinin açık artırma ile satışı sonrasında buradan aldığımız teklifleri, TOKİ'nin satış onayına sunacağız dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku