GÜNCEL:
Uşak'ta İlk Defa Bir Kadın 'Yılın Ahilisi' Seçildi
 Uşak'ta İlk Defa Bir Kadın “Yılın Ahisi” Seçildi

 

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, bu yılki yılın ahisini belirledi.

 

Uşak’ta Yılın Ahisi 32 yıldır kuaförlük yapan 51 yaşındaki Semra Güven seçildi.

 

Evli ve 4 çocuk annesi olan Semra Güven, kuaförlük mesleğine daha ilkokul çağlarında saç yapımına olan merakı sebebiyle amatörce başladı. Kız arkadaşlarının saçlarını yaparak işe başlayan Güven, ortaokul eğitimi ile birlikte bir kadın kuaförünün yanında çırak olarak meslek hayatına atıldı.

 

1985 yılında kendi işyerini açan Güven, 32 yılda onlarca çırağı da eğiterek meslek sahibi yaptı.

 

Evinde ev hanımı ve anne, işinde de gösterdiği titizlikle, herkesin sevgisini ve güvenini kazanmasını bilen Güven, mesleğinde sürekli öğrenmenin gerekliliğine inanan birisi olduğunu dile getirerek, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda mesleki ve müşteri ilişkilerine yönelik eğitimlere katıldığını, Çeşitli dergilerde saç bakımı ve saç boyaları hakkında yazı ve makalelerinin yayınlandığını söyledi.

 

Meslek hayatı boyunca çok sayıda teşekkür belgesi ve plaketle onurlandırılan Güven, mesleğini hala severek yaptığını dile getirdi.

 

Uşak'ta ilk defa bir kadın olarak “Yılın Ahisi” seçilmenin gururunu yaşadığını belirten Güven; “Beni bu onura layık gören herkese çok teşekkür ediyorum. Yıllardır ahilere çok saygı duyardım. Nereye gitsem ahileri bulur fotoğraf çektirir, onların meslek tecrübelerini dinlerdim. Ne mutlu ahilik bir kadın olarak bana da nasip oldu. Derneğime ve diğer oda başkanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Uşak Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ayçiçek ise, 'Yılın Ahisi' seçilen oda üyesi Semra Güven'i işyerinde ziyaret ederek çiçek verip tebrik etti.

 

İlkler şehri Uşak'ta 'Yılın Ahisi'nin odalarından seçilmesinin kendilerine gurur verdiğini belirten Ayçiçek, "Uşak'ta her esnaf odasından 3'er adayın yarıştığı ahilik seçiminde, meslek tecrübesi, ustalık ve başarı belgeleri ile kadın adayımız 'Yılın Ahisi' seçildi. Şimdi sıra Ankara'da yapılacak seçimlerde. Şu anda aldığı puanlarla Türkiye genelinde 20'nci sırada yer alan ahimizin Türkiye Ahisi seçilmesini istiyoruz" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku