GÜNCEL:
Uşak'ta Hava Sıcaklığı 40 Dereceyi Bulacak !
 Kuzey Afrika Üzerinden Gelen Yeni Bir Sıcak Hava Dalgası Bekleniyor!

 

Yapılan son analiz ve tahminlere göre 30 Haziran Cuma gününden itibaren bölgemizin (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli) mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 

Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bölgemiz genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceği bekleniyor.

 

Bu hafta sonu Uşak il merkezinde hava sıcaklıklarının 40 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların Afyonkarahisar’da 38, Denizli ise 43 dereceyi bulması bekleniyor.

 

Sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta Salı günü etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

 

Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arası güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları gerekiyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku