GÜNCEL:
Uşak Belediyesi 15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Filme Taşıdı

FETÖ’nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde yaşananlar kısa filme dönüştürüldü.

Uşak Belediyesi tarafından yapılan kısa film, 15 Temmuz şehidi Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin'in kabri başında başlıyor. Yaklaşık 6 dakika süren kısa filmde, darbe gecesine ait gerçek görüntülere ve canlandırmalara yer verilmiş. Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının gönüllü olarak rol aldığı ve tamamı belediyenin imkanlarıyla basın birimi tarafından çekilen filmin yönetmenliğini Yusuf Yurtsever yaptı.

Yönetmen Yusuf Yurtsever, bir aylık bir emeğin ürünü olan kısa filmin çekimleri sırasında vatandaşlardan aldıkları tepkilerin kendilerini gururlandırdığını belirterek; "Milletimizin ne kadar yüce gönüllü bir halk olduğunu, bir kez daha gördük, vatandaşlarımız çekimlerimiz sırasında yeni bir darbe girişimi olduğunu düşünerek, hemen reaksiyon gösterdi. Ortaya çıkan film, işte bu kadim milletin eseridir." dedi.

Filmin metin yazarları arasında yer alan, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve Tiyatro, Drama Uygulama Eğitmeni Murat Çubukçu ise, "Filmin senaryosunu kadim milletimiz yazdı. Bizler yalnızca gözyaşı ve kanla yazılan bu destanı film için uygun şekillerde kaleme döktük. Hem yazarken hem de izlerken, o günlere yeniden gittik. 15 Temmuz, inancın, dik duruşun, fedakarlığın, vatan sevgisinin adı oldu." ifadelerini paylaştı.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku