GÜNCEL:
Uşak'a Hızlı Tren Geliyor !
Uşak il koordinasyon kurulu Temmuz ayı birleşiminde önemli açıklamalarda bulunan Uşak Valisi Salim Demir Uşaklılara  Yüksek Hızlı Tren müjdesi verdi.

Vali Demir; "Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Hattının 2019 yılı sonuna kadar hizmete gireceğini bu hattan en çokta Uşaklıların yararlanacağını dile getirerek, şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

TCDD işletmesi 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay’da Ankara-İzmir  Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında önemli bilgiler verdi. Kobay; "Önümüzdeki dönem de bu konudaki yatırımlar bu yatırım programında da görünecek. Şu andaki mevcut hat olan Uşak-Ankara hattı 550 kilometre ve hızlı tren ile birlikte 388 kilometreye düşecek. Uşak-İzmir 280 kilometre, burası da hızlı tren ile birlikte 236 kilometreye düşecek. Şu anda Uşak-Ankara arası tren yolculuğu 9 saat sürüyor YHT ile yaklaşık bu süre 2 saate düşecek, Uşak-İzmir ise 6 saat, o da yaklaşık 1,5 saate düşecek, dedi.

 

Konuyla ilgili olarak konuşan Vali Salim Demir hızlı trenin uçak ulaşımından bile daha iyi olduğunu belirterek, "Biraz önce de bunu masaya yatırmıştık. Hava yolundan daha iyi dedik. Havayolunda gideceksin havalimanına, indiğin yerden daha sonra birdeşehre gitmek için uğraşacaksın, dolayısıyla hızlı tren projesi inşallah biran önce bitecek biz de vatandaşımızın hizmetine sunacağız." şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku