GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Benzine Zam !

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası benzin ve motorinde yarından itibaren 15 kuruş zam beklentisi olduğunu açıkladı. Yeni zam beklentisi ile İstanbul’da 4.92-4.94 TL arasında olan 95 oktan benzinin litresinin 5 TL’yi aşması bekleniyor.

İçteki siyasi gelişmeler ve ABD seçimleri sonrası Fed’in faiz artıracağı beklentisi ve iç gelişmelerle yükselen döviz kuru, benzinin litre fiyatında da artışa neden oldu. Ayrıca OPEC ülkelerinin petrol üretimini sınırlandırma kararı alması da bu durumu tetikledi.

Benzin ilk olarak 16 Temmuz 2013’te gelen zamla 5 lirayı aştı. Gelen 8 kuruşluk zamla 98 oktanlık benzinin litre fiyatı 4.98 TL’ye çıktı ancak bazı akaryakıt şirketleri 5.03 TL’den satacaklarını açıkladı. Ağustos 2013’te yapılan zamlarla İstanbul’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 5.07 TL’den satılmaya başlandı. Benzinin litre fiyatı en son Haziran 2014’te 5 liranın üzerine çıkmıştı. Bu tarihten sonra petrolün varil fiyatlarındaki tarihi düşüşün de etkisiyle benzinin litre fiyatı 2,5 yıldır 5 liranın altında seyrediyordu.       

Anahtar Kelimeler
Benzine Zam !
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni KHK ile Uşak'tan ihraçlar var
OHAL kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname ile Uşak'ta görevden...

Haberi Oku