GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Banaz Sonunda Doğalgazına Kavuşuyor !
Uşak'ın Banaz ilçesine Doğalgazın getirilmesi ile ilgili Mayıs 2015'te başlayan süreçte çelik boru hatlarının döşenmesine başlanıldı.

Çeşitli nedenler ile zorunlu olarak ertelenen hattın döşenmesi işlemleri Banaz Doğalgaz Projesinde gecikmelere neden olmuştu. Sorunların aşılmasının ardından Banaz'a getirilen 4 bin metre çelik borunun döşenmesine başlanıldı.

Konuyla ilgili olarak Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı yaptığı açıklamada, gerek firma yetkilileri ile gerekse Uşak Milletvekilleri ile yapmış olduğumuz yoğun görüşme trafiğinden sonra, firmanın da problemleri aşması ile birlikte Projenin bütçesinin büyük bir bölümünü oluşturan çelik boruların alımı yapılarak Banaz'a getirildiğini duyurdu.

Banaz'a getirilen çelik boruların Uşak Seramik Fabrikasının arkasında bulunan istasyondan başlayarak kaynaklanmaya başlandığını belirten Arpacı; "Toplamda 9 bin konutun doğalgaz ile buluşacağı İlçemizde projenin yapım işine başlanılması ile 2017 yılı içerisinde 2 binden fazla konutun doğalgaza bağlanması bekleniyoruz. İlçemizdeki tüm konutların ise 5 yıl içerisinde doğalgaz ile buluşması firma tarafından iş planına alınmış durumda." İfadelerine yer verdi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni KHK ile Uşak'tan ihraçlar var
OHAL kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname ile Uşak'ta görevden...

Haberi Oku