GÜNCEL:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Aksakal; 'Türkiye'yi Kökten Yok Etmeye Çalışıyorlar'
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, "Türkiye'yi sadece bölmek değil, kökten yok etmeye çalışıyorlar" dedi.

Aksakal, partisinin Uşak il kongresinde yaptığı konuşmada Türkiye'nin çok zor günler geçirdiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksakal, dış güçlerin Türkiye üzerinde oyunlarını sürdürdüğünü ifade etti.

"Türkiye'yi sadece bölmek değil, kökten yok etmeye çalışıyorlar" diyen Aksakal, "Bunu 100 yıl önce de denediler ama Türk halkı 7 düvele meydan okuyarak bunun önüne geçti. Bugünler de o günlerden farklı değil. Terör örgütleri her türlü yolu deniyor. Her gün insanlarımız şehit düşüyor" dedi.

Hükümetin politikalarını eleştiren Aksakal, devleti ele geçirmeye çalışan tüm grupların "terörist" olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Hiçbir cemaatin devlet yapılanmasında etkin olmaması gerektiğini belirten Aksakal, "FETÖ'nün ne yaptığını gördük. Şimdi başka guruplar ortaya çıkıyor. Kesinlikle bu yapılanmaya izin verilmemeli. Hangi güç devleti ele geçirmek istiyorsa bunun önüne geçilmeli. Devleti ele geçirmeye çalışan kim olursa olsun teröristtir" ifadesini kullandı.

Aksakal, partisinin ilk genel seçimlerde yüzde 10 barajını geçeceğini iddia etti.

Konuşmanın ardından kongrede seçime geçildi.

Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Hasan Hüseyin Alçıoğlu, geçerli oyların tümünü alarak yeniden başkanlığa seçildi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni KHK ile Uşak'tan ihraçlar var
OHAL kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan 701 sayılı kanun hükmünde kararname ile Uşak'ta görevden...

Haberi Oku