GÜNCEL:
AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş; 'Yeni Dönemde Olmayacağım'
AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, Ak Parti Uşak İl binası toplantı salonunda yapılan basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki dönemde yapılacak olan il kongresinde, yeniden il başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Servet Kuş; "Genel merkezimizle yaptığımız istişareler sonrasında kongre sürecinde il başkanlığına yeniden aday olmamaya karar verdim" dedi.

Kuş, 2012 yılında dönemin İl Başkanı Mehmet Gün'ün yönetim kurulunda yer alarak başladığı görev sürecinde, partisinin bütün birimlerinde özveriyle çalıştığını ve son olarak il başkanlığının sorumluluğunu aldığını ifade ederek, "2 yıl önce AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım'ın milletvekilliğine aday adayı olmasıyla görevime başladım. 2 yıl boyunca 3 genel başkanla çalıştım. Son olarak kurucu Genel Başkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam ettim.

Görevde olduğum süre boyunca, hiçbir birimle sorun yaşamadan çalıştık. İlimize yapılan tüm yatırımların takipçisi olduk ve bundan sonra da takipçisi olmaya devam edeceğiz, dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde teşkilatımızla birlikte sokaktaydık ve milletimizin yanında saf tuttuk. 3 Temmuz'da partimiz yeni bir kongre sürecine girdi ve bizler genel merkezimizle yaptığımız istişareler sonunda il başkanlığı görevini bırakma kararı aldık. Kongrede tekrar aday olmayacağım. Bugüne kadar bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ederim. Hepsi hakkını helal etsin, benden yana herkese bütün haklarım helal olsun" dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay’da; “İl Başkanı Servet Kuş'un Türkiye'nin en zor dönemlerinden birinde  Uşak teşkilatının başında görev aldığını ifade ederek,  il başkanımız Servet Kuş, sorumluluğunu layıkıyla yerine getirdi. Yol arkadaşlığımız devam edecek,  AK Parti ailesi olarak hep birlikte ilimize ve ülkemize hizmet etmesi sürdüreceğiz" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

2017 - 2018 eğitim öğretim yılı başladı
2017 - 2018 eğitim öğretim yılı başladı

Haberi Oku