GÜNCEL:
3. Battı Çıktıda İlk Fore Kazığı Çakıldı

Uşak’ta alt yapısı büyük ölçüde tamamlanan ve yan yolların yapılmasıyla ana yol üzerinde çalışmalarına başlanan 3. battı çıktıda ilk fore kazığı çakıldı.

 

İş makinesinin operatör koltuğuna oturan Başkan Nurullah Cahan yaptığı açıklamada güvenli trafik ve kaliteli yaşam için önemli projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Modern yolların Uşak’a kazandırıldığını kaydeden Başkan Cahan diğer yandan şehrin her anlamda kaliteli hizmetlere ev sahipliği yaptığını dile getirdi.

 

Yaya ve araç ulaşımı için güvenli olmayan, trafik kazalarının sıkça yaşandığı Ankara-İzmir karayolu üzerindeki çalışmaları inceleyen Nurullah Cahan, kısa süre içerisinde çalışmaların bitirilmesini istediklerini buna uygun bir tempoda işlerin yürütüldüğünü ifade etti.

 

Daha önce 95 günde Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı’nı ve 70 gün içerisinde Osmanlı Köprülü Kavşağını bitirdiklerini söyleyen Başkan Nurullah Cahan şöyle konuştu:

 

“Şehrin ana trafiğinin aktığı, Ankara-İzmir yolu üzerinde ve Sivaslı Yol Kavşağı olarak tabir ettiğimiz bölgede 3. battı çıktımızın ilk fore kazık çakım işlemini gerçekleştirdik. İnşallah burada da,  daha önce Şehit Mehmet Çetin ve Osmanlı Köprülü Kavşakları’nda olduğu gibi hızlı ve kaliteli bir çalışma yapacağız. Şehrimizin hem görünümünü değiştiriyoruz hem de trafikte akışı, güvenliği sağlıyoruz. Projelerimiz adım adım ve sağlam temellere oturtularak hayata geçiriliyor. Bugünü değil, yarını düşünerek çalışmalarımıza şekil veriyoruz.”

 

Şehrin çehresinin değiştiğini aktaran Cahan Uşak’ın girişlerini ışıl ışıl, tertemiz bir görünüme kavuşturduklarını vurgulayarak, 3. Battı çıktının çift şerit gidiş, çift şerit gelişten oluşacağını ve 600 metrelik bir uzunluğa sahip olacağını paylaştı.

 

Daha önce Osmanlı Köprülü Kavşağını yaparken Ulubey yolunu da paralel olarak düzelttiklerini aktaran Belediye Başkanı Nurullah Cahan, halkın talepleri arasında yer alan Sivaslı yolunun düzeltilmesi konusunda da çalışmaların başlatılacağı müjdesini verdi.

 

Cahan, “Şimdi de 3. Battı çıktımızla birlikte Sivaslı yolumuzu düzelteceğiz. Ledlerimizle, aydınlatmalarımızla, ışıklandırmalarımızla birlikte şehrimizin girişlerini Uşak’a yakışır bir güzelliğe kavuşturacağız. Gelişen Türkiye’nin yansımasını Uşak’ta da gösteriyoruz, göstereceğiz.” açıklamalarında bulundu.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku