GÜNCEL:
22. Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali Başladı
 Bu yıl 22.'si düzenlenen Uluslararası Eşme Kilim Kültür ve Sanat Festivali için resmi açılış töreni düzenlendi.

 

İlçe merkezinde gerçekleştirilen Festival açılış törenine, Vali Salim Demir, Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İlçe Kaymakamı Ozan Gazel, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende konuşan Vali Salim Demir her kilimin ayrı bir hikaye anlattığını ifade ederek, "Kilimler, içimizdeki sıcaklığı, umudu, sevgi ve dostluğu ifade ediyor. Sevginin, sabrın ve kültürün ilmek ilmek, rengarenk dokunduğu Eşme kiliminin şöhreti artık Uşak ve Türkiye sınırlarını aşmıştır." dedi.

 

Vali Demir, festivali büyütmeyi hedeflediklerini dile getirerek: "Geçen iki yıl içerisinde festivalin gerçekleştirilememesi çok üzücü. Bundan sonra festivallerimizi ve etkinliklerimizi daha güçlü yapacağız. Ülkemizi geliştirmeye kalkındırmak için el birliği ile işbirliği ile gönül birliği ile devam edeceğiz. Bütün yörelerimizin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerini tanıyacağız, tanıtacağız. Bunlara vesile olan festivallerimizi de uluslararası düzeyde yapmaya devam edeceğiz. Buradaki zenginlikler bizim olduğu kadar Türkiye'nin ve dünyanın zenginlikleri." dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner143

Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor
Kaplan-1 Uygulamaları Devam Ediyor

Haberi Oku